תפריט
logo-mini
logo

בנייה ירוקה

במבנה יושמו מספר מרכיבים לחסכון באנרגיה:

מערכת בקרת מיזוג אוויר

ליישום בקרת עומסים והתאמת צריכת החשמל של מערכות המיזוג האוויר המרכזיות לצריכה בפועל

תכנון תאורה חסכוני לשטחים הציבוריים

תוך שימוש בגופי תאורה מתקדמים וחסכוניים.

מערכת בקרת תאורה לשטחים ציבורים

להבטחת הדלקת תאורה רק בעת הצורך.

מעטפת מבודדת

המאפשרת לחסוך באנרגיה לצורך אקלום המבנה.

מערכת גגות ירוקים

לשיפור הבידוד ולרווחת הדיירים.

המבנה תוכנן תוך הקפדה על חומרי הבניה. במפרט המבנה שולבו חומרים בעלי תו תקן ירוק, תוך הקפדה על אי שימוש בחומרים בעלי מרכיבי VOC (רעלים נדיפים) ויישום של חומרים ממקור ממוחזר.

למבנה תכנון ייחודי הכולל מערכת מרפסות וגגות ירוקים המאפשרים שהות לרווחת השוכרים וכאמור משפרים את התפקוד התרמי של הבניין.

תכנון מערך הטיפול בפסולת בבניין שם דגש על מיחזור ומאפשר לשוכרים ליישם מיחזור מלא והפרדת זרמים בהתאם לתקינה העדכנית הקיימת.

בתכנון מבנה המשרדים שבונה חברת ששון חוגי בפתח תקווה  ניתנה מחשבה רבה ליישום עקרונות הבניה הירוקה וההתיעלות האנרגטית בתהליך התכנון.

התכנון האדריכלי ותכנון המערכות משלב עקרונות לבניה בת קיימא המאפשרת חסכון בהוצאות התפעול, שיפור איכות השהייה לשוכרים ולמבקרים הרבים בבניין.

להלן תיאור חלקי של העקרונות שיושמו בפרוייקט:

חסכון במים ומיחזור מי מזגנים

כדי לחסוך במים והוצאות התפעוליות הותקנה במבנה מערכת מרכזית שמאפשרת איסוף מי מזגנים, טיפול בהם והחזרתם לשימוש לצרכי השקיה של שטחי הגג הגדולים הקיימים ושטחי גינון נוספים.  המערכת אוספת בצנרת מרכזית את עודפי המים מכל קומות הבניים עד למיכל האיסוף בקומת הגג של המרכז המסחרי.

בכלל הקבועות הסניטריות יותקנו מערכות חסכון במים מקומיות בעלי אישור תו כחול לחסכון במים.
כמו כן, התכנון כולל תכנון לשימור מי נגר עילי והחדרתם לאקויפר ככל האפשר.

התייעלות אנרגטית

המבנה תוכנן תוך בחינה אנרגטית של כלל המערכות והמעטפת. כל זאת מתוך מטרה לחסוך בהוצאות צריכת החשמל הן של דייר הבניין והן הצריכה התפעולית הכללית.

green55